DIABETICA EXPO 2014 - XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne

30 września 2014
AKTUALNOŚCI
W dniach 26-27 września 2014 na Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Gagarina 11 w Toruniu odbyło się już po raz osiemnasty Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne "Diabetica Expo 2014"

"Diabetica Expo" to święto diabetyków z całej Polski, wydarzenie unikatowe w skali Polski oraz Europy, w którym bezpłatnie bierze udział ponad 1000 pacjentów z całej Polski oraz ok. 200 lekarzy, pielęgniarek i dietetyków. Wykłady najlepszych specjalistów, badania, degustacje zdrowej żywności, losowania nagród (w tym tygodniowych pobytów dla dwóch osób w uzdrowiskach w górach i nad morzem).

Przedstawiciele firmy HAND-PROD brali udział w spotkaniu, prezentując najnowsze urządzenia diagnostyczne, sytemy Evercare i Cera-Chek 1 Code.

Warto nadmienić Cera Chek 1 Code zajął 2 miejsce w konkursie na najbardziej innowacyjny produkt.

Podobne artykuły
24 czerwca 2014
aktualności
W dniach 11-16 czerwca w Łodzi przeprowadzona została akcja wykrywania cukrzycy wśród pacjentów, pod hasłem przewodnim ” Co 2 osoba z cukrzycą nie wie, że ją ma, a ty? Czy jesteś zagrożony, przyjdź i sprawdź ”. Akcja trwała od 7 rano, a więc pacjenci na czczo i po posiłkach mieli możliwość sprawdzenia poziomu glikemii tym samym skorzystać z naszego glukometru evercare genius. Pacjenci z wykrytym podwyższonym poziomem cukru byli zapisywani na wizytę lekarską w celu zaordynowania recepty a ty samym kompleksowe podejście umożliwiło pacjentowi świadome kontrolowanie glikemii od momentu wykrycia cukru bez ryzyka.
18 listopada 2013
aktualności
W dniu 16.11.2013 roku odbyły sie w Kielcach uroczyste obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Dzień ten upamietnia date urodzin ( 14 listopad ) odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga.
04 listopada 2013
aktualności
W każdej dziedzinie życia, obserwujemy dzisiaj ogromny postęp, zmiany są tak szybkie, że często ich tempo mocno potrafi nas zaskoczyć. Tak dzieje się też na rynku urządzeń do pomiaru poziomu glikemii. Czy jednak te zmiany zawsze są zgodne z naszymi oczekiwaniami? Czy dopasowują się do naszych prawdziwych potrzeb? Postaram się w tym artykule znaleźć odpowiedzi, na te z pozoru łatwe pytania, a właściwie dać szanse poszukania jej tym, którzy zechcą ten artykuł przeczytać i odnieść do jego treści.
16 października 2013
aktualności
W dniach 20-21 września 2013 roku w Toruniu odbyły się XVII Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne DIABETICA EXPO oraz XI Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości. Miło nam poinformować, że nasz glukometr Evercare Genius zdobył 2 miejsce w kategorii sprzęt diagnostyczny.